Ziraat Mobil Para Gönderme

Çiftçileri kalkındırmak ve desteklemek için kurulan Ziraat bankası artık halkın tüm kesimi tarafından kullanılmaktadır.

Ziraat Mobil üzerinden Para Göndermek isteyen kullanıcılar işlemlerin nasıl yapıldığını merak etmektedir. İlk kullanmaya başlayan kullanıcı için karmaşık gelen mobil uygulamada yanlış işlem yapma korkusu yüzünden internetten araştırma yaparak uygulamayı kullanmak en mantıklı işlemdir. Şimdi KrediSende.com editörlerinden Deniz İşisağ‘ın sizler için hazırladığı “Ziraat Mobil Para Gönderme” konulu yazımızdan en çok merak edenleri anlatacağız. Ayrıca Ziraat Bankası ile alakalı daha önce yazdığımız yazılarımızı https://www.kredisende.com/?s=ziraat linki ile takip edebilirsiniz.

ZİRAAT MOBİL PARA GÖNDERME

Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması ile para gönderme işlemi yapmak isteyen kullanıcılar; öncelikle hesaplarında para olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde işlemin en başına gönüp, Ziraat Bankası Bankamatik’ten veya en yakın Ziraat Bankası Şubesi’nden sıra bekleyerek hesaplarına para yatırlamaları gerekecektir. Ziraat Bankası müşterisi iseniz hesabınızda para olduğuna da eminseniz “Para Transfer” sekmesine tıklayarak açılan sayfada karşı tarafın iban numarasını veya banka hesap numarasını girerek işlemlerinizi devam ettirebiliyorsunuz.

ZİRAAT MOBİL PARA GÖNDERME ÜCRETİ

Diğer tüm bankalar gibi Ziraat Bankası da daha önce nakit transferlerinden dosya ücreti almaktaydı. Fakat son çıkan yönetmelik ile beraber para gönderme limitlerine göre bu işlem ücreti sınırlı hale getirildi. Düşük meblağ gönderimlerinde bankalar artık para gönderim ücret almamaktadır. O yüzden aynı uygulama Ziraat bankası mobil üzerinden de geçerli olup minimum 2.000,00 TL’ye kadar olan para transferlerinde para gönderim ücreti sıfırlanmıştır.

Mobil uygulama sayesinde geliştirdikleri yeni nesil bankacılık işlemleri ile müşterilerine anında hizmet vermektedir.

ZİRAAT MOBİL PARA GÖNDERME YOK

Ziraat Bankası mobil üzerinden para göndermek mümkün. Uygulamaya yeni olan kullanıcıların “ziraat mobil başka hesaba para yatırma yok” diyerek yaptığı aramalarda; yeni kullanmaya başladığından ötürü uygulamada para yatırma seçeneğini görmediğinden işlemi yapamadığı gözlenmiştir. Ziraat mobil para transferi yok deyip işlemlerden vazgeçmeyin. Uygulamayı teknolojiyi yakından takip eden bir yakınıza sorabilir veya en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ndeki Müşteri Temsilcisi’nden yardım alarak işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

ZİRAAT MOBİL PARA GÖNDERME NASIL YAPILIR

Öncelikle para göndermek istediğiniz kişinin banka tarafından hesabına tanımlanan Banka İban Numarasını öğrenmeniz ve adını soyadını eksiksiz ve doğru bir şekilde seçenekler kısmına girmeniz gerekmektedir. Eğer para miktarını yazıp isim soyisimde yanlış bir harf dahi kullanırsanız en geç 3 saat içerisinde paranız tekrar hesabınıza iade olarak gelecektir.

ZİRAAT MOBİL PARA GÖNDERME LİMİTİ

Ziraat Bankası Mobil Uygulama üzerinden para gönderme limiti bulunmamaktadır. Yapacağınız nakit gönderimlerin yasalara uygun olması halinde herhangi sorun yaşamanız mümkün değildir ve istediğiniz rakamı karşı tarafın hesaplarına havale yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın uygulaması üzerinden para göndermek çok kolay

ZİRAAT MOBİL PARA GÖNDERME SAATLERİ

Ziraat Bankası ile beraber diğer tüm bankalarda yapacağınız para göndermelerini mesai saatleri içerisinde yaparsanız en geç 10 dakika içerisinde paranız karşı hesaba transfer edilmiş olur. Fakat mesai zamanları dışında yapacağınız nakit gönderimlerinde ertesi gün ilk iş saatinde transfer eft olarak gerçekleşecektir. Banka bu saat dilimi dışında para transferi yaptığı için sizden hesap işletim ücreti alabilir. Ziraat mobil para transferi yapmak için mümkün mertebe günün erken saatlerini tercih etmelisiniz. Öğle sonrasında bankanın yoğunluğu ile parayı hemen çekemeyebilirler.

ZİRAAT MOBİL PARA GÖNDERME 2019

Ziraat Mobil Para gönderme işlemi geçen yıl yani 2019 yılında ücrete tabiydi. Ziraat Bankası’ndan Ziraat Bankası’na yapılan para transferlerinde minimum 3,50 TL alınırken 2020 yılında düzenlenen yönetmelik ile bu rakam 0,00 TL oldu. Ziraat Bankası’ndan başka bankaya yapılacak para transferlerinde bankaların anlaşmalarına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Ziraat mobil para gönderme eft yapabilmek için mesai saatleri dışında bir vakitte olmalısınız. eğer mesai saatlerinde iseniz yapacağınız para gönderme işlemi havale olarak işlenecektir.

ZİRAAT MOBİL PARA GÖNDERME İPTALİ

Ziraat Mobil üzerinden yapacağınız para gönderimlerinizde hatalı bir durum farkettiğinizde derhal işlemi tamamla butonuna tıklamaktan vazgeçin. Eğer bankanın telefonunuza gönderdiği onay kodunu mobil uygulamanıza girip işlemi tamamla butonuna tıklarsanız gönderimi iptal etmeniz için onlarca evrak hazırlamak ve birçok prosedür ile uğraşmak zorunda kalacaksınız. Tabi yanlış gönderimlerde karşı taraf vicdanlı çıkıp paranızı iade ederse o başka…

YORUM YAZ