Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sorgula

Ziraat Bankası kredi başvurusu yapıp sonucunu sorgulamak isteyenler bankanın internet sitesinden erişim almaya çalışıyorlar. Covid-19 salgını sonrasında ekonomik kalkınma adına hükümet tarafından kamu bankalarına verilen talimat gereği; Ziraat Bankası, HalkBank ve Vakıf Bank‘ın “Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu” yapılarak en fazla 10.000 Türk Lirası kadar yüzde 0.48 oranında kredi kullanıldı. Başvuruyu yapan vatandaşlar gerekli şartlara sahipler ise kredilerine kavuşturlar. Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu için onaylanma süresi 7 gün ile 10 gün arasında değişmektedir. “Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sorgula” yapmak için yazımızda detay bölümlerini okumalısınız.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvuru

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2020 Başvuru” yapılmasının ardından en çok talep edilen kredi türü devletin açıkladığı “Destek Kredisi” oldu. Ziraat Bankası ile beraber diğer tüm kamu bankalarında verilen destek kredisi vatandaşlar tarafından yoğun taleple karşılandı. “Ziratbankasi kiredi” sorgulamaları yapan kullanıcılar, Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sorgula yapabilmek için Ziraat Bankası‘nın web sayfasından işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası internet sitesinde yer alan bireysel kredi başvurular sekmesinde yer alan https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi linki ile formu eksiksiz doldurarak “İhtiyaç Destek Kredisi” başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Sorgulama

“Ziraat Bankası Kampanyalar” ve diğer kamu bankaların verdiği “Temel İhtiyaç Kredi Başvurusu” yaptıktan sonra sonucunu sorgulamak maalesef mümkün değildir. Krediye yaptığınız başvuru numarasındaki telefona sms ile bilgilendirme gelmesini beklemeli veya size en yakın Ziraat Bankası Şubesi‘ndeki müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz. Sistemde yaşanan yoğunluk sebebi ile en az 10 iş günü sonrasında sonuçlanan “Temel İhtiyaç Kredisi Başvuruları” telefona gelen sms bilgileri ile süreci takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Onay Süresi

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi” ile yaşanılan salgınla birlikte geçen süre 2 ayı aştı. Bu süreçlerde maaşlar aksadı ve gelirler neredeyse tükendi denebilir. Bu yüzden Ziraat Bankası’na kredi başvurusu taleplerinde patlama yaşandı. Yaşanılan yoğunluk sebebi ile kredi onay süreleri en az 1o iş günü ortalaması ile hareket edilmektedir. Siz de Ziraat Bankası’ndan “Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu” yaptıysanız kredi onay süresi için en az 10 iş günü beklemeniz gerekecektir.

Ziraat Katılım Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Başvurusu yapabilmek için öncelikle gelir beyanı göstermeniz şarttır. Kredi kartları yönetmeliği gereğince bankalar riskli gördükleri müşteri portföylerine ya düşük oranda kredi limitli kart çıkartmakta yada hiç kredi kartı çıkartmamaktadır. Eğer sigortanız var ve aylık en düşük asgari ücret üzerinden bir gelir beyan edebiliyorsanız size en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurarak kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Bankanın internet sitesinden de başvuru yapmanız mümkündür. Fakat kesin çözümle işlerinizin sonuçlanmasını istiyorsanız sizin için en uygun yöntem bankaların şubeleri olacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu

Ziraat Bankası Kredi kartı başvuru yapan müşterilerine yoğunluk sebebi ile anında dönüş yapılamamaktadır. Kredi kullanamayan veya istediği düzeyde kredisi onaylanmayan vatandaşlar; kredinin yanı sıra Ziraat Bankası’ndan kredi kartı başvurusunda bulundular. Ekonomik sıkıntılar sebebi ile iş hacmindeki düşüşün maaşların ertelenmesi sıkıntısını mutfağına hissettirmeyi en aza indirmek için kredi kartı kullanımları artış gösterdi. Mevcut kredi kartının yanında bir de Ziraat Bankası’ndan kredi kartı başvuru yapan vatandaşlar sonucu merakla bekliyor. Banka onaylanan veya onaylanmayan başvuru sonuçlarını müşterilerinin telefonlarına gönderdiği mesaj ile bildiriyor.

Bankkart Başvuru Sorgulama

Ziraat Bankası’nın yaygın kullanımında olan “Bankkart“a başvuru yapan müşterilerin, kredi kartlarının durumlarını sorgulamak için bankanın internet sitesine giriş yapıyor. Kredi kartı sorgulama yapmak için bankanın https://www.bankkart.com.tr/ adlı internet sitesinden “Başvurular/İşlemler” sekmesinden TCKN girip başvuru yaparken kullandığı cep telefonu numarası ile beraber güvenlik kodunu doğru yazılması halinde sorgulamayı sonuçlandırabilirler.

Ziraat Bankası Ne Zaman Kuruldu?

Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye’deki faaliyet gösteren üç kamu bankasından biri. 1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde Mithat Paşa tarafından kurulan Memleket Sandıkları’nın devamı niteliğindedir. Genel merkezi Ankara’da bulunan bankanın güncel CEO görevini 2011 yılından bu yana Hüseyin Aydın yürütmektedir. Midhat Paşa tarafından 20 Kasım 1863 yılında Sırbistan’ın Pirot ilçesinde kulan banka halen devletin en önemli bankalarından biri olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

YORUM YAZ

1 YORUM VAR

  • 6 Ay Ertelemeli 10 Bin tl Kredi
    3 ay önce

    […] sürdürüyor. Üstelik bu kredilerde “6 ay erteleme imkanı” sağlıyor. Ziraat Bankası‘nda yaşanan tüm yoğunluklara rağmen vatandaşlar kredi alımlarını devam ettiriyorlar. […]

    Cevapla