Yeni Araç Kredi Faizleri 0.49 Olarak Açıklandı

Otomotiv sektöründeki daralmanın önüne geçmek ve piyasayı canlandırmak için devlet elini taşın altına koydu. Yeni açıklanan araç kredilerinin yüzdelik faiz oranlarının oldukça cazip olması dikkat çekti.

KrediSende.com editörleri tarafından sorgulanan “Araç Kredi Faiz Oranı Ne Kadar”, “Araç Kredi Hesaplama”, “Araç Kredi Şartları” gibi başlıklara cevaplar aradık.

Değerlendirme: Deniz İşisağ
Kamu bankalarına verilen talimat gereği, otomotiv sektöründeki daralmayı önlemek için yeni kredi oranları açıklandı. Araç almak isteyen vatandaşların öncelikle daha önce yazdığımız “Taşıt Kredisi Almanın Yolları Nelerdir?” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Google.com‘da son günlerde yapılan aramalarda dikkat çekici sırada yükseliş olmasıyla Kredisende.com editörleri olarak kullanıcıları bilgilendirici yazı hazırladık. “Taşıt Kredisi Faiz Oranları Son Dakika”, “Taşıt Kredisi Hesaplama”, “Taşıt Kredisi Faiz Oranları” ve “Taşıt Kredisi Kampanyası” olarak aratılan sorgulamalarda; merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulacağınız bilgiler bu yazıda sizler için derledik.

Son olarak açıklanan ve sadece belli markaların talep edileceği ve üç kamu bankasından alınabilecek avantajlı kredileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

En çok satılan renkler arasında bulunan beyaz ile yollarda inanılmaz keyifli sürüşler gerçekleştirdiğimiz Hyundai i10 aracı için kampanya avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aralarında; Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıf Bank katılımlarıyla organize edilen kredi yöntemlerinde; anlaşmalı markalardan otomotiv alan kullanıcılara yüzde 0.49 ile yüzde 0.69 arasında değişen faizlerle kredi verileceği duyuruldu. Son zamanlarda artan kredi faiz oranları sebebi ile kullanıcıların zorluklar yaşaması ve araç satışlarının durma noktasına gelmesi sebebi ile geliştirilen bu yeni kampanya sayesinde araç satışlarının artması bekleniyor.

Bu kampanya sadece yerli üretim yapan markalar için geliştirildiğinin altı çizilirken; Fiat, Hyundai, Honda ve Renault Mais markalarının araçları kampanyaya dahil olduğu belirtildi.

Sıfır kilometre yeni araçlar için geliştirilen ve otomotiv piyasasına canlılık getirmesi beklenen bu kredilerin ticari ve binek araçlar arasında farklılıkları olduğu gözlemlendi.

2019 yılı için açıklanan Araç Kredi Tutarları”nın ardından gelen bu yeni kredi kampanyası sektörü canlandıracağa benziyor. Binek araçlar için 50 bin Türk Lirası ile 120 bin Türk Lirası arasında seyreden meblağlar için 18 ila 36 ay arasında kredi kullandırılırken bu kredinin aylık faiz oranı ise yüzde 0.49-0.69 arasında değişkenlik gösterdiği ifade edildi.

Ezber bozan olarak nitelendirilerek reklamlara çıkartılan Egea Hatchback modelinden iç görüntüsünü izlemektesiniz. Bu araçlar içinde geçerli olan avantajlı krediyi kaçırmamasını tavsiye ederiz.

Ticari araçlarda ise bu durum şöyle; 72 bin Türk Lirası ile 120 bin Türk Lirası arasında seyreden meblağlar için 30 ila 60 ay arasında kredi kullandırılırken bu kredinin aylık faiz oranı binek araçlarda geçerli olan yüzde 0.49-0.69 faiz olduğu kaydedildi.

Konu edilen araç kredisinin koşulları nelerdir?
Talep edilen araç değerinin fatura tutarı 120 bin Türk Lirası’nı aşması halinde bedelin 120 bin Türk Lirası olan kısmı için yüzde 70 oranında kredi kullandırılacağı belirtildi.
120 bin Türk Lirası’nı aşan otomobiller içinse kredi kullanım oranı yüzde 50 ile sabitlendi.

Hangi yerli araçlar bu kredi kapsamına girmektedir?

  • Fiat Egea 73 bin 900 Türk Lirası
  • Hyundai i10 74 bin 720 Türk Lirası
  • Hyundai i20 85 bin 400 Türk Lirası
  • Renault Clio 92 bin 900 Türk Lirası
  • Honda Civic Sedan 129 bin 500 Türk Lirası
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

YORUM YAZ