Türkiye’nin ilk dijital bankası Enpara.com kredi kartından aidat almıyor

Duymaya alışık olmadığımız bir kampanya olduğunu vurgulamak isteriz. Fakat biz Türkler olarak aidat almıyorsun ama kesin başka bir şeyden çıkarırsın da diyebiliriz.

Gelin bakalım birde işin aslını Enpara.com’dan dinleyelim. Türk bankacılık sistemini, iletişim çağın hızına ulaştırmak ve aradaki gereksiz prosedürlerle zaman kaybını önlemek amacıyla dijital olarak kurulan Enpara.com 2012 yılının Ekim ayında QNB Finansbank tarafından kurulduğu herkesçe bilinmekte.

Peki nasıl olurda kredi kart aidatını almadan diğer bankacılık sistemleriyle rekabet edebiliyor? Elbette soru çok basit! Sistemin gideri diğer bankalara oranla neredeyse 0. hatta yazı ile yazarsak; sıfır! Mesela kredisende.com‘a gelen en çok soruların başında Enpara.com’un kredi kartları için aidat ücretinin olup olmadığı idi. Ama sadece bununla bitmiyor ki; EFT veya havale ile beraber hesap işletim ücreti almadığını ve hatta bunu ömür boyunca yapacaklarını vaat ediyor banka!

Daha sonrasında ise birikim yapan müşterileri için en yüksek oranla mevduat faizi oranlarını sağladıklarını, nakit ihtiyacı olan her müşterisine avantajlı kredi faiz oranları sunduklarını ve uzun süreli çeşitli kampanyalar hazırladıklarını vurguluyorlar.

Enpara.com sisteminin kira, elektrik, su, doğalgaz, temizlik, mutfak ve kırtasiye gideri gibi çeşitli giderleri olmadığı için müşterilerine gururla ve kazandırarak hizmet ettiklerini söylüyorlar. Ne diyelim, bu devirde böylesine çok hizmeti bedavaya yapanların artmasını diliyoruz. Enpara.com sisteminin müşterilerine verdiği hizmetleri sizler için sıralayacak olursak;
1- Ömür boyu aidat almama garantisi
2- En az 2 yıl boyunca yıllık 100 Türk Lirası müşteriye aidat ödeme taahhüt ediyor
3- Her ay en az 3 harcamanızı faizsiz ve ücretsiz olarak sonradan taksitlendirme imkanı
4- QNB Finansbank üye iş yerlerinde anında taksit yapar
5- Spotify ve Netflix harcamalarınızın yarısını geri öder.
6-Sinema ile 18.99 TL’ye ayda 3 kez sinema keyfi sunar.
7- Kidega.com’dan yapacağınız kitap alışverişlerinize 15 TL indirim verir.
8- Birikim hesaplarınıza artı yüzde 1 ek faiz kazandırır.

YORUM YAZ