Taşıt Kredi Kampanyası Hangi Marka Araçları Kapsıyor

Daha önceki değerlendime yazımızda “Yeni Araç Kredi Faizleri 0.49 Olarak Açıklandı” yazımızda işin tüm detaylarını ele alarak yazmıştık.

Google.com.tr gibi büyük arama motoruna Türk kullanıcıların kampanya ile alakalı bilgi almak için binlerce sorgu gönderildiği ortaya çıktı. “taşıt kredisi”, taşıt kredisi faiz oranları”, “taşıt kredisi hesaplama”, “taşıt kredisi kampanyası”, “taşıt kredisi 0.49” gibi sorgulamalar ise en popülerleri arasında yerlerini koruyor.

Gün geçtikçe kampanyanın büyüdüğünü gören devlet ve otomobil markaların yetkilileri kampanyaya tek tek yeni eklemeler yapmaya devam ediyor. Son olarak Fiat, Honda, Hyundai ve Renault Mais gibi markalarla yola çıktıklarını belirten yetkililer; sonrasında kampanyaya Ford, Isuzu, Karsan, Otokar ve Bmc’nin de katıldığını ifade ettiler.

Otomobil taşıt kredi faizlerinin yüzde 0.49 oranlarına çekildiği ve hurda indirimlerinde işin içine dahil edilmesiyle kullanıcılara benzersiz kredi kullandıran devlet bankaları yaşayacağı kredi zararını ise nasıl geri karşılayacağı ise merak konusu olarak devam ediyor.

Finans yazarlarından Murat Muratoğlu, “Bir araba zarar yazacaklar” başlığı atarak eleştirdiği bu yeni taşıt kredisi sistemini sorgularken durumdan memnun olan araç alacaklar ise eleştirilere kulak asmadan alışverişlerine devam ediyor.

Taşıt Kredisi Hesaplama yöntemleri ile alakalı en net bilgiyi alacağınız merci olarak araç bayilerini tavsiye edebiliriz. Nitekim araç satın almak istediğinizde devlet olarak belirlenmiş yüzdelik faiz dilimlerinin olduğu gibi otomobil bayilerinin de ek olarak indirimleri olacaktır.

2. El araç satışının sekteye uğratılması beklenen bu Sıfır araç satışı hamlesi galericileri geçici olarak sıkıntıya sokacağı benziyor. Sıfır araç satışlarının durma noktasına geldiği son 6 aylık süreçte, 2. el araç fiyatlarında yaşanan ciddi zamlarla kar üzerine kar eden galericiler, şimdi insanların sıfır araca yönlenmesiyle yaşayacağı satış düşüşlerine karşı nasıl tedbir alacaklar merak konusu.

YORUM YAZ

1 YORUM VAR

  • Akbank’tan 60 ay vadeli taşıt kredisi – Bankaların Taşıt Kredileri
    9 ay önce

    […] taşıt kredisi kullanacaksanız mutlaka KrediSende.com editörleri tarafından kaleme alınmış “Taşıt Kredi Kampanyası Hangi Marka Araçları Kapsıyor” makalesine […]

    Cevapla