Taksitli Nakit Avans Çekme

İhtiyaçlar doğrultusunda krediye benzeyen yapısıyla banka müşterinin anında para çekmesine yarayan “Taksitli Nakit Avans” sistemi sayesinde acil para ihtiyacını az düzeyde de olsa karşılamaktadır.

Değerlendirme: Deniz İşisağ

Bankalar müşterilerinin düşük para ihtiyaçlarını “Taksitli Nakit Avans” sistemi ile kredi kartından sağlarken bunun karşılığında komisyonlar almaktadır. “İhtiyaç Kredisine” benzeyen fakat miktar olarak düşük rakamlar kullandırılan sistemde belirli aylara varan taksitlendirmeler yapılmaktadır. Bir nevi kredi seçeceği olan “Taksitli Nakit Avans” sayesinde kullanıcılar ihtiyaçlarını karşılamış olmaktadırlar. İsminden de bilineceği üzere taksit seçeneği sunulan sistemde en fazla 12 aylık taksitlendirme yapılmaktadır.

Bankaların kendi içerisindeki faiz politikalarına göre değişen yüzdelik oranlara kıyasla ortalama yüzde 20 gibi bir oran ile vergi tahsilatı yapılmaktadır. Çekeceğiniz tutarın aylık dilimlere düşen taksitlerinde ödeme yapmamanız halinde asgari oranını ödeyebileceğinizi eğer bunu da ödemezseniz artı olarak çektiğiniz tutar üzerinden faiz ödeyeceğinizi hatırlamanızda fayda vardır. “Taksitli Nakit Avans” çekme işlemi için herhangi bir başvuru sürecine veya evrak teminine takılmadan hızlı bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemleri bankamatikler veya bankaların herhangi bir şubesinde gişe işlemlerinden yapabilirsiniz. Eğer teknoloji ile aranız iyiyse bankaların mobil uygulamalarından gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avansı Nasıl Çekerim?
Çalıştığınız bankaların herhangi bir bankamatiğinden, bankanın çağrı merkezinden veya internet şubelerinden rahatlıkla çekebilirsiniz. Belgesiz kefilsiz direk uygulayabileceğiniz işlem için, kredi kartınızda çekeceğiniz para kadar miktar bulunması gerekmektedir. Kredi kartınızın ödemelerinde düzenli aşamalarda taksitlerinizi atlamamanız ve herhangi bir sorun yaşamamanız gerekir. Yoksa Taksitli Nakit Avans işleminde başarısız olabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi‘nden ne farkı var?
Öncelikle kredi çekmenin kendine özgü kuralları bulunmaktadır. İhtiyaç Kredisi Çekmek için öncelikle, aylık gelirinizi beyan etmeniz ve talep ettiğiniz kredi tutarı kadar bir varlığa sahip olmanız gerekmektedir. Banka ihtiyaç görürse sizden kefil bile isteyebilir. Fakat; “Taksitli Nakit Avans” işlemi için bunların hiçbirisine ihtiyaç yoktur. Talep ettiğiniz tutarın kredi kartı limitinizi aşmaması ve kullanılabilir bir limitte olması yeterlidir. Gelin 3 aşamada “İhtiyaç Kredisi” ile “Taksitli Nakit Avans” arasındaki farkları inceleyelim;

Taksitleri Ödeme süresi: İhtiyaç kredisinde borcunuzu en fazla 36 aya, taksitli nakit avansta en fazla 12 aya taksitlendirebilirsiniz.
Yüzdelik Faiz miktarı: İhtiyaç kredisi faiz oranları, avans işlemlerindeki faiz oranlarına kıyasla düşük olmaktadır. Fakat, ödeme düzeniniz veya çekeceğiniz tutara göre bu durum farklılıklar oluşturabilir. Bu farklılıklardan doğan ödeme yönetimini iyi değerlendirmelisiniz. Bankanın sizden alacağı fark ücretlerini ve taksit seçeneklerini iyi değerlendirmeli ve kararınızı ona göre vermelisiniz.
Talep etme aşamaları: Kredi çekimlerinde bankanın sizden istediği şartları yerine getirmenizi ve başvuru sürecini bekledikten sonra kredinizi alabilirsiniz. Fakat Taksitli Nakit Avans çekeceğiniz zaman tüm bunlara gerek duymadan işleminizi saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans’ı Hesaplama
Taksitli nakit avans hesaplama işlemi ile bankalardan ne kadar taksitli avans alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yapacağınız taksitli nakit avans hesaplama işlemi, almak istediğiniz tutar için ne kadar faiz uygulandığını ve aylık taksit ödemelerinizin ne kadar olacağını gösterir. Taksitli nakit avans hesaplama işleminden sonra kredi kartı ürünlerini inceleyerek dilediğiniz kredi kartına Hangikredi üzerinden online kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans’ı Erken Kapatma
Tüm krediler gibi, Taksitli Nakit Avans’ta ödeyeceğiniz taksitleri geciktirmeniz veya erken ödemeniz sizin yararınıza olmayacaktır. Banka kendi planlarına uyulmasını bekler. Bu bağlamda kesinlikle erken ödeyerek avantaj sağlayacağınızı düşünmeden, bankanın planlarına uymanızı tavsiye ederiz.

YORUM YAZ