Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Sorgulama nasıl yapılır sorusuna en iyi adres olarak “Sosyal Güvenlik Kurumu” gösterilir. SGK, şirket veya firmaların yani vergi levhasına sahip tüm işletmelerin sahipleri ve onlar adına çalışan işçiler; devlete ait olan kurum tarafından sigortalanır. Bu sigorta maliyeti işin şekline ve çalışma süresine göre değişir. Çalışanlar işverenleri tarafından sigortaları yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmek için “Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?” sorusunu Google.com.tr‘ye sorar.

Google.com.tr‘de sorgulamalara onbinlerce kaynak veya yönlendirme linki çıkar. Bu linklerin içerisinde en güvenilir ve tek kaynak sahibi olan “Sosyal Güvenlik Kurumu“na ait web sayfasından yapılmasını KrediSende.com editörleri olarak tavsiye ederiz.

Google arama sonuçlarında en başında yer alanlardan biride e-devlet sisteminin olduğu ve içerisinde şahsınızın ülke genelinde merak edeceğiniz tüm konuların araştırmalarını yapabileceğiniz Turkiye.gov.tr adresi çıkmaktadır. Bu adres linkinden e-devlet hesabınıza giriş yapabilir sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne girip “A4 Hizmet Dökümü Sorgulama” sekmesine tıklayabilirsiniz.

 

E-Devlet Kapısı'na Giriş

bu uyarıyı gördüğünüz her bağlantıya tıklamayın. İnternet dolandırıcıları; kullanıcıların şahsi bilgilerini almak adına binlerce sahte e-devlet sitesi yaratmaktadırlar. en doğru bağlantı linkini makalemizde bulabilirsiniz.

E-DEVLETE NASIL GİRERİM?

E-Devlet uygulamasına girebilmek için bir kaç adımı takip edebilirsiniz. Tercih ederseniz kuruma ait web sayfasına girebilir veya mobil uygulamasını Apple Store‘den ve Google Play‘den indirebilirsiniz.. Kurumun web sayfasına girmeden evvel hazır etmeniz gereken bazı bilgiler olacaktır. Bu bilgilere sistem kimlik doğrulama diye tanımlar ve şunları kapsar;

 

SİGORTA SORGULAMA SGK TELEFON NUMARASI

SGK’dan Sigorta sorgulama yaptırmak isteyen fakat yukarıda yazdığımız internet üzerinden işlem yapacak durumda olmayan vatandaşlar Sigorta sorgulama için telefon numarasına ihtiyaç duyuyorlar. Kurum ile birebir iletişim kurup yetkili kaynaklardan bilgi almak isteyenler SGK’nın telefon numarası kaç diye arama yapıyorlar. SGK müşteri hizmetleri telefon numarası, iletişim bilgileri ve merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmek için kredisende.com’u tercih ettiğiniz için şanslısınız. Sistem vatandaşlara tüm gün boyunca aralıksız hizmet sağlıyor. SGK’nın müşteri hizmetlerine ulaşmak için telefonunuzdan 170 numarasını aramanız yeterlidir.

SGK'ya ulaşın

Sosyal Güvenlik Kurumu’na ulaşmak için çeşitli kanallar mevcuttur. Bu kanalların en doğrularını bağlantı linklerimize tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SGK müşteri temsilcisine bağlanarak aşağıdaki hizmetleri alabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nu arayarak; yasal prosedürleri öğrenebilirsiniz. SGK iş kanunu ile alakalı merak ettiğiniz tüm konuları sorabilirsiniz. İşçi hakları, sigorta bilgileri ve işe giriş ile prim ödeme gün sayısı hakkında detay bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca; emeklilik bilgileri ve vatandaşların sosyal hakları gibi konularda hizmet veren sistemden rahatlıkla tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

YORUM YAZ