Motosiklet Alacaksanız Doğru Garanti Bankası’na

“Evinize rüzgarın keyfini sürerek dönün!” diye çağrıda bulunan Garanti Bankası, Motosikletsever müşterilerine kolaylık sağlamak adına yeni bir kredi kampanyası hazırladı. Motorsiklet Kredisinin detaylarını tüketicilerle paylaşan Garanti, geliştirdiği kolay ödeme yöntemleri ve sezon sonu düşen motosikler maliyetlerini avantaja çevirmek isteyen müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunmaya hazır olduklarını duyurdu.

Yoğun trafik koşullarının hüküm sürdüğü illerde büyük avantaj haline gelen ve masraflarının otomobillere oranla oldukça düşük olduğu gözlemlenen motosikletlerin kullanım oranlarının arttığını gözlemleyen banka tüm ayrıcalıkların bulunduğu kredi yöntemi geliştirdi ve “Motosiklet Kredisi”ni hazırladı. Haydi hep beraber bu krediyi inceleyelim ve tüketicilere ne gibi avantajlara sahip ona bakalım:

Öncelikle kredi kullanmak için 250 cc ve üzeri motora sahip motosikletler için geçerli olduğunu vurgulayalım. Krediyi kullanmanın diğer bir formülü ise; Honda, Yamaha, Bmw, Harley Davidson, Suzuki, Ducati, Kawasaki ve Aprilia markalı motosikletleri tercih etmeniz. Banka bu krediyi kullandırmak için teminat istiyor ve teminat olarak satın aldığınız aracın rehni oranını yeterli bulmaktadır.

Kredi ödemelerinizi tamamladığınızda aracınızdaki rehin ise standart olarak kalkar ve alım / satım işlerinizde herhangi bir engel yaşamazsınız. Bu rehin kalkması durumunda “Motosiklet Kredisi” kullanıcı için herhangi bir ücretin yansıtılmayacağı taahhüt edilmektedir. Kredi bitmeden aracın satılması veya devredilme işlemine izin verilmemektedir. Kredinin en güzel yanı sadece 0 araçlar için değil 2. el tüm motosikletler için geçerli olmasıdır. Garanti Bankası “Motosiklet Kredisi” için başvuruları telefon bankacılığı, internet bankacılığı veya herhangi bir Garanti Bankası Şubesi’nden yapılabileceğini belirtmektedir. Motosikletlerde ikinci el almak isteyen tüketicilerin araç yaşının en fazla 108 ay olmasını öngörmektedir. 72 ayı dolan bir motosiklet için kullanılabilecek maksimum kredi vade oranı 36 ay olarak tespit edilmiştir. Kefil şartı aranmayan Motosiklet Kredisi için müşterinin sicil durumuna göre kefil isteme hakkının saklı tutulduğu ifade edilmektedir.

Kredi işlemlerini tamamlamak için mutlaka gelir durumlarına göre oluşturacak kredi ödeme seçeneklerini gözden geçirilmesini ve aylık ödeme güçlüğü çekilmeyecek oranları belirlenmesini tavsiye eden banka, başvuru için gerekli olan şeyin Nüfus cüzdanı olduğunu belirtti. Gerekli durumlarda banka satın alınmak istenen motosiklet için; ruhsat, geçici tescil belgesi, ücretli çalışanlar için ise gelir belgesi isteme hakkının saklı bulunduğunu bildirmektedir. Şirket sahipleri için şirketlerin finansal durumlarını özetleyen belgeleri talep eden Garanti Bankası, ortaklık durumlarında ise ortaklık yapısını gösteren belgeleri de talep etme hakkının bulunduğunu ifade etmektedir.

YORUM YAZ