Kredi Kartı Limiti Nasıl Artar?

Kredi kartı limiti nasıl artar sorusu son günlerde google.com.tr üzerinden artan aramalar arasında yerini almaktadır. İşte tüm detayları Kredisende.com okurları için derledik:
Derleyen: Deniz İşisağ

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Bankalardan alınan kredi kartlarının limitleri yönetmeliklerde belirlenen koşulların yerine getirilmesine bağlı değişkenlik göstermektedir. Limit belirlemede bireyin belgeleyebileceği oranda gelir beyan etmesi şarttır. Banka hesap kartları veya para kartları ve kredi kart kullanımlarındaki limit boyutu ilgili kurumun tüm bankalara gönderdiği açık talimat ile sabittir.

Kredi Kartı Limiti Yıllık Aidat Ödemesini Etkiliyor mu? Hayır. Etkilememektedir

 

Kredi Kartı Aidatı hakkında daha önceden yazdığımız makalemizi okuyabilirsiniz.

Kredi kartına başvuru yapmış ilk kullanıcı; kredi kartı kullanmaya başladığı ilk yıl, gelir belgesinde ibraz ettiği gelirin en fazla iki katı düzeyde başvuru yapma hakkı vardır. Bu başvuruda beyan ettiği geliri örnek olarak 2.000,00 TL ise kredi kartı limitini 4.000,00 TL olarak belirleyebilir. “Kredi kartı limiti nasıl artar iş bankası” veya başka banka; müşterisinin özelliklerine göre kart limitini onaylar veya alternatif olarak bir oranı teklif eder.

Kredi Kartı Limiti Belirlenmesinde Kredi Notu Önemli mi? Evet. Önemlidir.

Kredi kartı başvurusunu yapmış, kullanmaya başlamış ve ödemelerini aksatmadan ilk yılı tamamlamış bir müşteri; ilk yıldan sonra bankaya beyan ettiği resmi gelir düzeyinin en fazla 4 katını limit artışı olarak talep edebilir. “Kredi kartı limiti nasıl artar” sorusuna örnek olarak yine 2.000,00 TL resmi gelir beyan eden bir müşteri bankadan ilk yılın sonunda 8.000,00 TL kredi kartı limit artışı talep edebilir.

Kredi Kartı Numarası hakkında daha önceden yazdığımız makalemizi okuyabilirsiniz.

Tüketici yani kredi kartı kullanan vatandaş; “kredi kartı limiti nasıl belirlenir” sorusunu sorarak bankaya gitmeden önce hangi işlemlerin yapılacağını merak eder. Bizler tüketicilere tavsiye olarak resmi olarak belgeleyebileceği aylık gelir düzeyinde bankadan kredi kartı talep etmesini tavsiye ederiz. “Kredi kartı limiti nasıl arttırılır” diyerek limit arttırmak isteyen tüketicilerin taleplerini bankalar onaylasa da bu işlem mali açıdan oldukça risklidir. Çünkü kredi kartı ile yapılan alışverişlerde aylık gelirlerinizin üzerine çıkarsanız bu sizlerin mali açıdan sıkıntılar yaşamanızı ve kredi kart ödemelerinizi yapmayı riske atar.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Kartı Alabilir? Ödemelerini düzene bindirip, kredi notunu yükseltmesi gerekmektedir.

 

Kredi Kartı Ödemelerinizi Aksatırsanız Ne Olur? hakkında daha önceden yazdığımız makalemizi okuyabilirsiniz.

“Kredi kartı limiti nasıl yükselir” sorusundan önce aylık gelirlerinizi arttırmayı planlamanız gerekmektedir. “Kredi kartı limiti nasıl arttırılır ziraat” bankası da dahil diğer tüm bankalarda kredi kartı yönetmelikleri açıktır ve değiştirilemez. “Kredi kartı limiti nasıl arttırılır garanti” bankası da dahil diğer tüm özel bankaları kredi kart almada tercih eden tüketiciler yerine getirecekleri prosedürler hemen hemen aynıdır.

Kredi Kartı Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler? hakkında daha önceden yazdığımız makalemizi okuyabilirsiniz.

Kredi Kartı Asgari Ödeme Hesaplaması Nasıl Yapılıyor? Yeni alınan kartlarda ilk yıl yüzde 40, sonrasında ise yüzde 30 oranında hesaplama yapılmaktadır.

 

Kredi kartı limiti nasıl yükseltilir

Aylık kredi kart ödemelerinizi aksatmadan yapmanız yıl içerisinde kredi kartınızın limit artışını yapmanız önünde en büyük avantaj olarak yansıyacaktır. Ayrıca banka hesap hareketlerinizde kredi kartınızın aktif kullanımda olduğunu araştırır ve sizlerin düzenli kredi kartı alışverişlerinizin olup olmadığını kontrol eder. Eğer ay içerisinde düzenli olarak kredi kartınızdan alışveriş yapıp, ödemelerinizi aksatmadan yerine getiriyorsanız beyan ettiğiniz maaşınızın en fazla 4 katı düzeyinde kredi kartınızın limitini yükseltmiş olacaklardır.

Kredi Kartı Başvurusu Yapma Şartları Neler? Kimler Kredi Kartı Alabilir? hakkında daha önceden yazdığımız makalemizi okuyabilirsiniz.

Kredi kart limiti nasıl artar

sorusunu açığa kavuşturduğumuza göre “kredi kart limiti nasıl yükseltilir” gibi gelire dayalı harcama yapmanın önemine sahip olduğunuzu düşünüyoruz. En önemlisi aylık gelirinizi arttırmak olduğu, sonrasında kredi kartınızla düzenli alışverişler yapmanız gerektiği ve en son olarakta aylık kredi kart ödemelerinizi aksatmamanız gerektiğini unutmayınız.
Tüm bu 3 işlemi düzenli olarak yerine getirdiğiniz zaman banka size kendiliğinden kredi kartı limiti arttırma teklifinde bulunacaktır.

YORUM YAZ