Konut Kredisi Hesaplama Ziraat Bankası 2019

Dengesiz faiz oranlarının yaşattığı ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için alınan önlemlerle “Konut Kredisi Faizleri”nde gerileme yaşandı. Bankacılık işlemlerinde Ziraat Bankası’nın verdiği yüzde 0,99 faiz oranı ile tüketiciler ev almak için tekrar kollarını sıvadı.

Konut satışları neredeyse durma noktasına geldiği ve inşaat sektörünün çok zorlu günler geçirmesine sebep olan yüksek faizler artık geride kaldı. Ziraat Bankası 2019 yılının ikinci yarısında yaptığı kampanyalarla tekrar “Konut Kredileri”ndeki faizi 0,99 oranına geriletti. Böylelikle ev almak isteyen ailelere kredi imkanı daha ulaşabilinir oldu.

“Bugünün Evini Yarına Bırakma” sloganı ile müşterilerinin dikkatini çekmeyi amaçlayan Ziraat Bankası, konut kredilerinde yaptığı atılımlarla diğer bankaları geride bırakarak en iyi imkanları yaratan banka oldu. Kredilerde en faz180 ay vade imkanını müşterilerine sunan “Ziraat Bankası”, satın alınacak konut için “Ekspertiz” değerinin en fazla yüzde 80 oranına kadar kredi kullandıracaklarını duyurdu.

Kredi çekilmek için, kredi kullanılması amaçlanan menkul üzerine ipotek konularak ve lüzum görülürse ek teminat isteyerek müşterilerine kredi kullandıran Ziraat Bankası, kredi satın alınan menkul üzerine boyunca hayat, zorunlu deprem ve konut sigortası yapacaklarını belirtti.

Başvuruların; Ziraat Bankası Şubelerinden, Ziraat Bankası web sayfası, Ziraat Bankası Mobil Uygulaması, Ziraat Bankası İnternet Şubesi, Ziraat Bankası ATM’leri ve Ziraat Bankası Çağrı Merkezi’nden yapılmaktadır.

“Çalışanın Artısı Konut Kredisi” ismi ile kampanyalandırılan kredi, 1 ile 500,000,00 TL arasında kullanılmakta ve 180 aya varan yüzde 0,99 oranında faizle kredi kullanılmaktadır. Kredi kullanmak isteyen müşterinin “Kredi Sicil” ve “Aylık Gelir Belgesi” gibi durumları göz önünde tutulacaktır.

Başvuru esnasında Ziraat Bankası yetkililerince istenen belgeler şu şekildedir:

  1. Başvuru Formu
  2. Nüfuz Cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  3. Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
  4. Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
  5. Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
  6. Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
  7. Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

 

YORUM YAZ