Gelir Belgesiz Acil Kredi Onayı Çıkaran 5 Banka

Kullanıcılar bankalara kredi almak için başvurduklarında ilk istenen belge olarak karşılarına “Gelir Belgesi” çıkmaktadır. Peki ya “Gelir Belgesi Talep Etmeyen Banka Var mı?” sorusuna okuyucularımız için cevap aradık.

Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların hem global bankacılık sistemlerinde kredi isteyen müşterileri için kullandıkları genel yöntem olmakla birlikte bankaların kendilerine ait “Kredi Kullandırma Yöntemleri” mevcuttur. Kredi kullanmak isteyen hemen hemen her müşteri ilk olarak banka tarafından istenilen “Gelir Belgesi“ni bankaya ibraz etmekle yükümlüdür. Bunun sebebi krediyi alacak müşterinin aylık gelir durumunu inceleyip, bankadan kullandığı kredinin aylık düzenli olarak ödemesini yapıp yapamacağını kontrol etmektir.

Peki ya kredi kullanmak isteyen müşteriler hangi bankalara giderse “Gelir Belgesi” ibraz etmek zorunda olmayacak? Bu sorunun cevabı olarak araştırmalarımız doğrultusunda karşımıza OdeaBank’ın Gelir Belgesiz Kredisi, Qnb Finansbank’ın Gelir Belgesiz Kredisi, Aktif Bank’ın Gelir Belgesiz Kredisi, Burgan Bank’ın Gelir Belgesiz Kredisi ve Teb’in Gelir Belgesiz Kredisi kampanyaları öne çıkmaktadır. Bu birbirinden büyük 5 banka müşterilerine Gelir Belgesi sunma zorunluluğu tutmadan kredi kullandıracaklarını duyurdu. Tabi kendi kurallarına göre… Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı çalışma faaliyetleri yürütmüyorsanız veya böyle bir sınırlandırma ile muhattap olmak istemiyorsanız gelin bankaların “Gelir Belgesi” zorunluluğunun dışında ne gibi detaylar istediğini beraber inceleyelim.

OdeaBank‘ın son haftalarda açıkladığı ve 1,40 ila 1,70 arasında seyir eden faiz oranları ile dikkat çeken kampanyası bulunmaktadır. Müşteri portföyünü genişletmek adına Türkiye’ye yeni giren bankaların zaman zaman benzer refleksler ortaya koyduğu kampanya seçeneğinin benzerini OdeaBank’tada görmekteyiz. OdeaBank 12 ila 36 ay arasında değişkenlik gösteren ödemeler ile kredi imkanını müşterilerine sunuyor. Gün gün değişen faiz seçeneklerine yakalanmamak için elinizi çabuk tutup bir OdeaBank Şubesi’ne giderek güncel faiz seçenekleri üzerinden Kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.


Türkiye’ye giriş yaptığında çeşitli reklamlar ve benzersiz kampanyalarla hedef müşterilerine sunum yapan Qnb Finansbank, Katarlı iş insanları tarafından ortaklık sağlanmasıyla Finansbank’ta önemli değişikliklere imza atılmasına vesile olundu. Bununla beraber bankanın en son açıkladığı 1,50 dilimden başlayan faiz oranları karşısında banka sicil durumunuz göz önünde bulundurulduktan sonra işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bankalar arasında yer alan Qnb Finans’ın güncel faiz kurlarını kendi web sitelerinden inceleyebilir veya en yakın Qnb Finansbank Şubesi’nden detaylı bilgi alabilirsiniz.


Aktif Bank, diğer bankalardan farklı olarak daha farklı çalıştığını gözlemlediğimiz ve butik bankacılık sistemini en iyi metodla ortaya koyan bankalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Aktif Bank Gelir Belgesiz Anında Kredi çıkaran bankalar olarak listemizde yer alırken bankanın aylık faiz oranları yüzde 2’lik puanlarla değişkenlik göstermektedir. Gelir Belgesiz olarak 24 ila 48 aylık ödeme dilimlerinde en fazla 20.000 (Yirmi Bin) Türk Lirası düzeyinde kredi kullandırma reflekslerine hakim olduğu gözlemlemekteyiz.


Şube sayılarında beklenen artışı gösteremeyen fakat mevcut müşteri portföyünü koruyan bankalarımızdan Burgan Bank’ın Gelir Belgesiz Kredi Kullandırma konusundaki mali politikaları diğer bankalardan çeşitlilik arz etsede ortalama olarak yüzde 1,80 faiz puan bandında kullandırdığı ve 12 ila 36 ay arasında değişkenlik gösterdiği ödeme yöntemleri ile dikkat çeken diğer bankalarımızdandır. Burgan Bank’ta 20 Bin TL. dolaylarına kadar kredi kullanabileceğiniz gibi daha detay bilgiler için en yakın şubede müşteri temsilcisinden de anında bilgi alabilirsiniz.


Türkiye’de yıllardır yüzlerce şubesiyle faaliyet gösteren ve bir çok kampanyaya öncü olmuş son bankamız TEB’in Gelir Belgesiz kullandırdığı kredilerinden en çok tercih edileni 10 Bin Türk Lirası olduğu ajandamızdaki notlar arasında bulunmaktadır. Değişkenlik gösteren faiz oranları ülkede ceyran eden siyasi ve ekonomik dalgalanmalarla anında dalgalanma yaşasada bizlerin notlarında yer alan yüzde 2 oranındaki faiz oranları ile SGK’ya bağlı olmayan müşterilerin tercih edeceği bankalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.


Dış ve iç siyasi etkenlerin ekonomik dalgalandırmalarda etkeni göz önünde bulundurduğumuzda verdiğimiz bilgileri bankanın müşteri temsilcilerinden teyit veya güncelleme isteyerek yenilemenizi ve buna göre hareket etmenizi öneriyoruz. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar kampanya süreleri değişkenlik gösterdiği için listeden çıkan bankaların olabileceği gibi daha iyi şartlarda da listeye giren bankaların olacağını ayrıca ifade etmek isteriz. Siz de bankalarda yaşadığınız Gelir Belgesiz Kredi Kullanma tecrübelerinizi yorum yaparak diğer kullanıcıların bilgilenmesini sağlayarak yazabilirsiniz.

YORUM YAZ