Garanti Kredi Borcu Erteleme

Garanti Bankası’na kredi borcu olanlar erteleme yapmak için kolları sıvadı. Dünya genelinde yaygın olan korona virüsün etkileri ekonomik olarak ciddi şekilde hissedilmeye başlamasıyla beraber kredi ve kredi kartı borcu olanlar için zorlu günler kapıyı hızla çalmakta. Ne var ki bankalar yaptıkları erteleme ile beraber bir nebze olsun kredi ve kredi kartı borç ödemelerinde 3 aya kadar erteleme yapabilmekte. Şimdi hep beraber bu işlemlerde en çok sorulan sorulara cevaplar arayalım.

Kredi Kart borçlarında yapılan yeni düzenlemeye göre salgın devam ettiği sürece belirli oranlardaki faizler karşılığında borçlar ertelenebilecek

Hazırlayan: Deniz İşisağ

Garanti Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’na kredi ve kredi kartı borcu olanlar için banka tarafından getirilen ödeme kolaylığı sayesinde 3 aya kadar erteleme imkanı tanınmakta. Peki ya bu işlemler nasıl gerçekleşecek? Garanti Bankası’nın mobil uygulamasıyla telefondan, web sitesi üzerinden bilgisayardan ve Garanti Kredi Borcu Erteleme için telefon ile müşteri temsilcisine bağlanarak işlemi kolayca halledebilirsiniz. 3 aylık kredi ertelemesinde banka en az 1.500,00 Türk Lirası faiz uygularken kredi taksit oranınızın durumuna göre bu faiz yükselebilir de düşebilir de…

Garanti Bankası; müşterilerinin kredi ve kredi kartı borçlarını belirli oranlarda öteleme imkanı tanıdı

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Erteleme

Garanti Bankası Kredi Kartı Borç Erteleme Nasıl Yapılır diye merak eden müşteriler yoğunlukla Google.com.tr üzerinden arama yapmakta. Fakat doğru bilgiye erişmek için güvenilir web sitelerini kullanmakta ve bankanın direk kendi web sitesinden işlem yapmakta büyük faydalar bulunmakta. Aksi takdirde dolandırıcıların ağına düşmeniz söz konusu olabilir. Garanti Bankası Kredi Kartı Borcunuzu ertelemek için yapmanız gereken işlem direk banka ile irtibat kurmak olacaktır. Bu sayede borçlarınızı bir nebze olsun öteleyebilirsiniz. Tabi ki faiz ödemesini yapmak kaydıyla!

Salgın süresi boyunca; sabit ödemelerinde sıkıntı yaşayacak vatandaşlar, fuzuli harcamalarını keserek ekonomik olarak sıkıntıyı en az zararla atlatmaya çalışıyor

Garanti BBVA Kredi Borcu Erteleme

Garanti Banka Kredi Borcu Erteleme işlemi için banka şubesine gidip uzun kuyruklara takılıp virüs riskine girmeye değmeyeceği için işlemi birkaç tıkla mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla halledebilirsiniz. Eğer teknoloji ile aranız iyi değilse bankanın müşteri temsilcisini telefonla arayarak işlemlerinizi basit bir kaç güvenlik aşamasından sonra nihayete erdirebilirsiniz. Garanti Kredi Kartı Borç Erteleme yapmak için ihtiyacınız olan şeyler kimlik bilgileriniz olacaktır. Eğer telefonunuzun hattında aramalara kısıtlı ise siz en yakın Garanti BBVA Şubesi’ne girip telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Banka şubelerinde sıra beklemekten daha etkili işlem olan banka içerisinde ahizeli telefon ile direk bankanın online müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Garanti Kredi Kartı Borcunu Erteleme yapmak şu sıralarda yapılacak en akıllı adım olacaktır. Çünkü virüs salgınının ne zaman nihayete ereceği belli değilken elinizdeki nakit akışlarını doğru yönetmeniz ekonomik kriz yaşamanıza engel olacaktır.

İşletmeler birer birer kapanırken, borç ödemeye devam eden vatandaşlar acil destek arıyor

Kredi Garanti Fonu Borç Erteleme

Kredi veren tüm bankalara getirilen bir uygulama olan Borç Erteleme işlemi için banka ayırt etmeden kredi kullandığınız veya kredi kartı borçlusu olduğunuz tüm bankalardan borç erteleme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulananan faiz oranları oldukça yüksek olmasına rağmen elindeki nakiti doğru ve temel ihtiyaçları için kullanmak isteyen vatandaşlar için fırsat olarak gören kesim de var bunun büyük bir fırsatçılık olarak gören tarafta var. Ülkemiz ekonomik olarak zor günler geçirirken yinede tüm banka müşterileri dikkatli harcama yapmasında ve borçlarını oldukça ileri tarihe ötelemesinde büyük yarar bulunmaktadır.

Garanti Kredi Kartı Borcu 1 Ay Erteleme

Garanti Bankası’nda kredi kartı bulunan ve aylık harcamaları oldukça aktif olan kullanıcılar borçlarında 1 aylık erteleme yapmayı sıklıkla tercih etmektedir. Garanti Kredi Kartı Borcu 1 Ay Erteleme yapan müşteriler banka faizlerinden daha az etkileniyor. Virüs salgının daha erken bir tarihte bitmesi ve rutin ekonomik hayatın tekrar canlanmasının uzun sürmeyeceğini düşünen müşteriler uzun vadede borçlarını öteleyip yüksek faiz ödemesi yapmamak adına bu yolu tercih ediyorlar.

YORUM YAZ