Emekliler kredilerini PTT ile karşılıyor

Emekliler kredilerini Ptt ile karşılıyor ve avantajlı kampanyalardan yararlanmaya devam ediyor.  Türk vatandaşları için PTT tarafından geliştirilen avantajlı kampanyalarla alınan krediler emekliler için kolaylık sebebi haline geldi. Emekli kredisi olarakta adlandırılan Ptt Kredisi içerdiği avantajları birde www.kredisende.com editörleri inceledi. İhtiyaçlar için en bankaların müşterilerine en pratik yöntemlerle verdiği İhtiyaç kredisini PTT’de bünyesinde hizmet aracı olarak vermeye başladı. Doğrudan emeklileri hedef alan kredi yöntemi vade seçenekleri ve aylık ödemelerdeki düşük seviyesi sayesinde tercih edilme sebebi olarak göze çarpıyor. Ptt’nin anlaşma içerisinde olduğu bankalara daha düşük faiz seçeneklerini emekli müşterileri için hizmete açması dikkatleri de bu yöne çevrilmesine sebep oldu.

Ptt sadece emekli olma şartı aradığı bu kredilendirme yönteminde, kendisini aracı kılıp emekliler için çalıştığı bankalardan kredinin çıkmasını sağlıyor. PTT üzerinden emekli maaşı alan emekli vatandaşları kapsayan bu uygulama ile cinsiyet farkı olmadan tüm müşterilerine kolaylık sağlamaya devam edeceklerini açıkladı. Çalıştıkları bankalara yönlendirme yaparak kredinin çıkmasını sağlayan Ptt ileriki zamanlarda emekliler için yeni avantajları geliştirmeye hazırlandıklarını bildirdi. Bankadan kredisi çıkan müşteri, Ptt kurumlarının haricinde herhangi biryere gitmeden tüm işlemlerini Ptt şubelerinden karşılayabiliyor. Onay mesajı geldikten sonra anında talep edilen krediyi düşük faizle Ptt şubesinden faklı bir işlem gerekmeden çekilebileceği belirtildi.

Ptt’den kredi talep eden emekli vatandaşların en büyük talebi vade farkının yüksek olup aylık ödemelerin düşük olmasıydı. Ptt buna 36 ay vade imkanı sağlayarak cevap verdiğini açıkladı. Emekliler kredilerini 36 aylık vadelere kadar uzatarak aylık ödemelerini minimum düzeyde tutabiliyor böylelikle emekli maaşlarından düşük kesintiler yaşayabiliyor. Eğer emekliyseniz ve para lazımsa sizde Ptt’nin emeklilere sunmuş olduğu düşük faizlerin içeriğini öğrenmek için Ptt şubelerine gidip bilgi alabilirsiniz. Krediye ihtiyaç duyan emekli vatandaşlardan yaş sınırı arandığı ve bu yaşın en üst limitinin ise 80 olduğu vurgulandı. 80 yaşından gün almamış tüm emekli vatandaşların Ptt’nin emekli vatandaşlarına uyguladığı kredi seçeneklerini kullanabileceği ifade edildi. Eğer kredi kullanmak isteyen vatandaşın yaşı 79 ise sadece 1 yıl (12 ay) vadeli kredilerden yararlanabileceğini unutmamanızı öneririz. Kredi sicil durumu burada da göz önünde tutulması önemli bir detay olarak dikkat çekiyor. Ptt kendisinden emekli maaşı alan müşterilerine düşük faizli kredi kullandırırken kredi sicili bozuk olan emeklilere ise bu haktan yararlanması için yönlendirmeler yapsada bankaların uyguladığı Kredi Notu kuralları gereği kredinin çıkma ihtimali düşmektedir. Bu konularda daha önce paylaştığımız “Kredi Sicil Durumları” yazılarımızı inceleyebilir, kredi sicilini yükseltmenin bilgilerine sahip olabilirsiniz.

YORUM YAZ