Dolar yeni haftaya nasıl başladı? Dolar ne kadar yükselir 19 Ağustos 2019

2019 yılının yaz sezonunda dolar kuru ortalama olarak 5’li rakamlara sabitlendi ve uzmanların uyarıları sonuçsuz kaldı. Finans otoriteleri tarafından dolar kurunun 7 TL ve üzerini göreceği uyarıları şimdilik geçersizliğini koruyarak 5,60 TL bandında sakinliğini korumaya devam ediyor.

Ağustos ayının ilk yarısını rutin seyreden dolar kuru, ikinci yarıda da sürprizler yaşatmadan 5’li hanelerini koruyarak sürdüreceği konuşuluyor. İnternetten arama yapan kullanıcıların da sorduğu gibi “dolar kaç tl“, “dolar yorum“, “dolar hesaplama” ve “dolar kuru” gibi sorgulamalar bu konunun üzerinde ne kadar çok durulduğunu gösteriyor. Dolar çeviri araçları ile elinizdeki dolar miktarının karşılığında istediğiniz ülkenin para birimine denk geldiğini öğrenebilirsiniz. KrediSende.com editörlerinin daha önce derlediği dolar yorumlarını ayrıca inceleyebilirsiniz.

Dolar yatırımı yapanlar açısından oldukça can sıkıcı bir durum olarak algılansada dolar borcu olan esnaf ve vatandaşların bu durgunluğu iyi değerlendirip en kısa zamanda TL üzerinden işlem yapmasını KrediSende.com editörleri olarak tavsiye ederiz. Bankaların faiz indirimleri ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan iç sıkıntılar sayesinde dolar yerinde sayarken, Türkiye’nin “Yapısal Reformlar”a ağırlık vererek ihracatı arttıracak önlemler almasıyla TL’ye değer kazandırmaya başlayabiliriz.

19 Ağustos 2019’da dolar kuru haftaya 5,60 Türk Lirası ile işlem yaptırırken bakalım önümüzdeki haftalarda Dolar ve Euro’nun durumu neler olacak…

YORUM YAZ