Dolar ve euro ne kadar oldu? 12 Ekim 2019 canlı döviz alış satış fiyatları

Yabancı para değerlerinin tümünü kapsayan döviz fiyatları değişkenlik göstermesi en çok bu konuda iş ve yatırım yapan kişileri etkiliyor. Global ölçekte ve yurdumuzda oluşan yeni gelişmelerden doğan sonuçlar fiyatlarda anlık refleksler oluşmasına sebep oluyor. Ülke dışına yapılacak yolculuklardan tutun, yatırım yapanlara varana kadar etkisi altına alan döviz dalgalanmaları tüm kesimi etkisi altına alıyor. Yabancı ülke sitelerinden e-ticaret yapılmasında ciddi sekteye uğramasına sebep olan dolar kurundaki yükseliş iş camiası tarafından yakından takip edilmektedir.

Dolar alışverişleri tüketiciler üzerinde önemli etken oluşturmaktadır. Nitekim dolar ile alınan hammadde ülke içerisinde vatandaşlara ulaştırıldığında dövizde yaşanan değişimler direk fiyatlara yansımaktadır.

Döviz kurlarını merak eden ve alışveriş yapmak isteyen insanlar, google.com.tr ve diğer arama motorları üzerinden sürekli “Dolar ve euro ne kadar?” sorgulamasını yaparak detaylı bilgiyi aramaktadırlar. Ülke ekonomisi Dolar’a bu kadar bağlı iken sürekli aramaların “dolar kuru canlı“, “dolar ne kadar“, “dolar fiyat“, “dolar tl“, “dolar yorumları“, “dolar canlı“, “dolar kuru tahminleri” ve “dolar kur” olarak yapıldığı gözlemlendi. Google‘da yapılan aramalarda finans sitelerinde onlarca sonuç karşımıza çıkıyor.

Kredisende.com editörleri olarak; bu aramaları yapan kullanıcılar için bizler günlük dolar ve euro kurlarını aktarmaya devam edeceğiz. Peki, dolar fiyatları ne kadar? İşte 12 Ekim canlı döviz fiyatları…

Dolar Alış: 5.8792 Satış: 5.8886 Önceki Kapanış: 5.837
Euro Alış: 6.4711 Satış: 6.5138 Önceki Kapanış: 6.4329

Siyasi olaylardan etkilenen döviz tutarları, sürekli olarak kur değişikliğine yakalanmakta. Sürekli değişim halinde olan bu dalgalanmalar, döviz alım satımı yapımını sürekli yapan kişiler üzerinde oldukça etkili olmakta. Daha önce yazdığımız ve binlerce tıklama alan “Dolar 2019’da yatırımcısına ne kazandıracak?” başlıklı yazımızda uzmanlar tarafından dolar kurunun yıl içerisinde sürdüreceği seyri yazmış ve bu konuda haklı olduğumuzu ortaya koymuş olduk. Bizleri takip etmeye devam edin.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

YORUM YAZ