Çeyrek Altın Fiyatı Son Durum

Çeyrek altın fiyatı son aylarda yatırımcılarına büyük kazançlar sağlatırken; artan kar değeri diğer vatandaşları bu alanda yatırıma çekmesine sebep oldu. İşte sizler için hazırladığımız son 6 ayın Çeyrek Altın blançosu:

Son günlerde yatırımlar için yastık altında kalsın diye alınan çeyrek altınlar, yatırımcısına beklentilerin üzerinde kar ettirdi.

 

Çeyrek Altın bileklik bayan müşteriler tarafından son günlerin en çok kullanılan aksesuarları arasında yerini aldı.

ÇEYREK ALTIN BİLEKLİK

Son günlerde genç kızlar arasında oldukça revaçta olan; abartısız, mütevazi ve bir çok kostüme uyumlu olması sebebi ile yatırımsal olarak değer kaybetmediği için tercih edilen “Çeyrek Altın Bileklik” tüm kuyumcularda satışları devam etmektedir. Kuyumcuların ziyadesinde moda sitelerinde kıyafet satıcılarının da ve diğer e-ticaret platformlarında oldukça sık sattığı ürün olan “Çeyrek Altın Bileklik” özellikle hanım kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görmektedir.

ÇEYREK ALTIN FİYATI

Çeyrek altın güncel olarak 627 TL’den işlem görmektedir. 23 Mayıs 2020 tarihinde kaynaklarımızdan elde ettiğimiz veriler ışığında altın yatırımcıları son 6 aydır kar üzerine kar elde ediyorlar. Altın madenine yapılan yatırımlar yatırımcıların yüzünü güldürürken, çeyrek altın borcu bulunanlar ise ödemelerini yapabilmek için kara kara düşünmeye başladılar bile! Bu yılın başında ele aldığımız “Serbest piyasa ekonomisi son durumlar” başlıklı yazımızda yatırım araçlarındaki değerlerin bugün nasıl yükselip yatırımcısına kar elde ettirdiğini rahatlıkla izleyebilirsiniz.

ÇEYREK ALTIN KAÇ TL

Çeyrek altın almak isteyen vatandaşlarımız kuyumculardan 627.67 Türk Lirası karşılığında edinebilirken, elindeki çeyrek altınını satmak isteyenler ise bu satış işlemi karşılığında alacağı en yüksek rakam 615.12 Türk Lirası olacaktır. Önümüzdeki günlerde çeyrek altın fiyatında yaşanacak yükselişler dikkate alındığında kimse kolay kolay elindeki altınlarını bozdurmak istemiyor.

2017 yılından beri çeyrek altında yaşanan fiyat değişimi ortalama yüzde 300lerin üzerini aştı.

ÇEYREK ALTIN FİYATI 2017

Çeyrek altın fiyatlarında son 3 yıllık absürt yükselişle altın yatırımcıları yüzde 300den fazla kar elde etti. 01 Ocak 2017 tarihinde çeyrek altın fiyatı: 140.00 Türk Lirasından işlem görürken 3 yıl sonra yani 23 Mayıs 2020 tarihinde ise bu rakam 627.67 Türk Lirası’na yükseldi. Neredeyse en büyük karı vatandaşa altın madeni yaşatırken hala sayısı azalsada altın yatırımı devam ettiği yönünde güçlü veriler bulunmakta. Altın fiyatlarında 2019 yılı öngörüleri yazdığımız “Altın Yatırımcılarını 2019’da neler bekliyor?” konu başlıklı yazımızı detaylı okuduğunuzda bu öngörüleri nasıl doğru tespitler yaparak ortaya koyduğumuza şahit olabilirsiniz.

 

Çeyrek altın 1.75 gram olarak hazırlanmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAM

Çeyrek altın 22 ayar olup 18 mm çapında ve kulpsuz hali 1.75 gram ağırlığındadır. Yatırım için en uygun altın türlerindendir. Ayrıca piyasada en kolay bulunan altın çeşitleri arasındadır. Orta kesimler için fiyatı nedeni ile alması en kolay maden olduğu için altın yatırımlarında en çok çeyrek altın kullanılmaktadır. Düğün, nişan veya yatırımsal olarak pratik ve bulması en kolay olan çeyrek altını yine halen popülerliğini korumaya devam ediyor.

YORUM YAZ

1 YORUM VAR

  • Altın Yatırımcılarını 2019'da neler bekliyor?
    3 ay önce

    […] Alış: 1.433,00 – Satış: 1.455,00 Yarım Altın Alış: 688,96 – Satış: 706,86 Çeyrek Altın Alış: 345,56 – Satış:353,43 Altın ne kadar olur? gibi soruları önceden cevaplamak […]

    Cevapla