Borç Kapatma Kredisi ile Tüm Borçlarınızı Aynı Anda Kapatın!

Tüketicilerin borçlarını döndürmeleri için veya yeni bir yatırım yapmak için farklı bankadan kredi alarak ödemelerini farklı noktalara yapması aksaklıklara davetiye hazırlıyor. Çeşitli sebeplerin bulunduğu farklı bankalardan alınan kredileri tek bir bankaya borçlanarak tüm borçlardan ayrı ayrı ilgilenmekten kurtulabilirsiniz. “2018 yılında Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar”ı doğru tespit etmeniz ve bankanın sizlere vereceği faiz oranını yararlı bulduğunuz takdirde işlemi başlatmak için müracat edebilirsiniz. Unuttuğunuzda kredi sicil oranınızın etkilendiği aylık kredi ödemelerinde kurtarıcı bir etken olarak karşımıza çıkan Borç Kapatma Kredisi doğru kullanıldığında çeşitli bankalara ödediğiniz aylık taksit orandan daha uygun bir rakama getirme imkanınız doğabilir.

Kredi ve Kredi Kartı borçları için uygulanan bu kredi; ilgili bankanın avukat ücretleri ve idari takip ücretleri gibi ceza durumlarından etkilenmemenizi sağlayacak önemli bir adım

Genellikle ödemelerin unutulduğu fakat çoğu zamanda karşımıza ödeme güçlüğünden doğan sıkıntılar farklı bankalara ödeme yapılmasını zorlaştırıyor. Psikolojik travma yaşamasına sebep olan bu durumu Borç Kapatma Kredisi kullanarak borcunuzu tekrar yapılandırıp ödeme yapabileceğiniz aylık tutarı belirleyerek vadelendirme imkanınız var. Peki ya bu Borç Kapatma Kredisi’ni hangi banka yüzde kaç faiz oranı ile veriyor? Kredisende.com sizler için araştırdı. Buyrun beraber inceleyelim: 10.000 TL için 36 ay vade seçeneği baz alarak hazırlanmıştır:

 • İş Bankası Borç Kapatma Kredisi faiz oranlarını müşterileri için yüzde 2,60 olarak belirlerken aylık ödemesi 466 TL tutan bir kredinin toplam maliyetini 16.838,00 Türk Lirası olarak belirledi. Akbank Borç Kapatma Kredisi faiz oranlarını müşterileri için yüzde 2,82 oranında belirledi. Aylık ödemesinin 485,00 TL olduğu kredinin toplam maliyeti 17.500,00 TL olarak açıklandı.
 • Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi faiz oranlarını müşterileri için yüzde 2,99 olarak belirlerken aylık ödemesini 499,00 TL’den tutarak toplam maliyeti 17.967,00 TL olarak açıkladı. Borç Kapatma Kredisi başvurusu, tüm bankaların internet sayfalarından, mobil uygulamalarından ve telefon bankacılığından yapılabileceği gibi banka şubesine giderek detaylı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kasım ayında yaptığımız araştırmalar neticesinde 48 ay vadeli kredi kullanım için faiz oranı en düşük “Borç Kapatma Kredisi”ni veren bankaları sizler için derledik. Bu bilgilerin ışığında karşımıza müşterilerine yüzde 2,49 ila yüzde 3,02 oranları arasında aylık faiz kullandıran bankalar mevcuttur. 10.000 Türk Lirası üzerinden hesap ettiğimizde 36 ay vadeli kredi kullanımlarında aylık taksitler 457 TL. civarında olup toplam maliyet oranı ise 16.512,00 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor. Yinede bu bilgiler ışığında bankaların faiz oranlarını gün gün değiştirme hakkı olduğunu unutmadan güncelleme yaparak araştırıp sizlerde değerli yorum ve tecrübelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kredi Borçlarını Birleştirmeniz Durumunda Ne Kazanırsınız?

 • Kredi borçlarınız bir banka üstlenir ve ödemelerinizdeki takip rahatlar,
 • 3 yıl taksit avantajı asgari ödeme meblağınız aşağı iner,
 • Günü geçmiş vade borçlarınız tekrar yapılandırıldığı için faiz oranı yüksek olan gecikme zamnları ortadan kalkar,
 • Ödeyemediğiniz taksitler takibe alınmaz. Haciz ve Adli masraflardan kurtulursunuz,
 • Kredi ödemeleriniz tekrar düzene bindiği için kredi sicil notunuzda tekrar iyileşmeler gözlemlenir,

Borç Kapatma Kredisi Kullanmak İçin Ne Gerekiyor?

 • Yürülükte hiçbir adli ve idari suç kaydı olmamalı,
 • Aylık kazancınızın belgelenerek resmileştirmelisiniz,
 • Kullanmak istediğiniz kredinin 3 yılı geçirmemelisiniz,
 • Kullanmak istediğiniz kredi taksiti beyan ettiğiniz aylık kazancının altında tutmalısınız,
 • Taşınır veya taşınmaz mal varlığınızı güvence olarak gösterecekseniz eşinizin onayını almanız gerekir ve bunu yazılı resmi belgeleştirmelisiniz,
 • Güncel kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilebilmesi,

YORUM YAZ