Banka faizleri düştü emekliye uygun kredi geldi

Ekonomide yaşanan dalgalanmaları atlatmaya çalışan Türkiye, uyguladığı mali disiplinlerle tüketicilere nefes aldırmaya çalışıyor. Yaşanılan ekonomik krizi aşmak için Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Katma Değer Vergisi (KDV) gibi birçok vergi diliminde indirim yaparak piyasaları canlandırılması hedeflenmekte.

Düşürülen faiz oranlarını fırsata çeviren bankalar emekli müşterilerini yeni yıla parayla girmesini hedefliyor.

Devletin mali programlarındaki bu atağa özel ve kamu kurum bankalarda emekliye yeni yılda uygun kredi vererek katkı koymaya başladı. Art arda gelen “Emeklilere Özel Anında Kredi” kampanyaları “Emekliye Müjde Son Haber” başlıklarıyla paylaşılmaya devam ediyor. Emeklilerin geçim sıkıntısı çekmesi ve alım güçlerinin düşmesini gözardı etmeyen çeşitli bankalar emeklilere özel geliştirdikleri düşük faiz oranlarıyla “Anında Onaylanan Düşük Faizli Emekli Kredisi” geliştirdi.

Tüm emeklilerin yararlanabileceği “Emeklilere Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi”ne banka ile daha önce sorun yaşamamış, ödemelerini düzenli gerçekleştiren ve herhangi banka sicil sorunu yaşamamış müşterilere verileceği ifade edildi.

Yeni yıla parayla gireceği için sevinen ve ihtiyaçlarına uygun tutarları belirlemeye başlayan emekliler, açıklanan faiz oranların ardından kendilerini sarsmayacak şekilde ödeme programı hazırlıyor. Ödeme yöntemlerini öğrenmek için bankaların müşteri temsilcileriyle görüşen emekliler, ihtiyaçlarını karşılayacak tutar üzerinde anlaşarak en uygun faiz oranı ile kredi veren bankaların araştırmasını yapmaya şimdiden başladı.

Yıl sonuna kadar sürecek olan “Emeklilere Uygun Faizli Kredi” kampanyasına müracat için ev ekonomisi göz önünde bulundurularak en uygun zaman dilimi hesaplandığı yapılan haberlere yansıyan bilgiler arasında. Emekli için; çocuklarına yardım, sağlık harcamaları, tatil planları veya torunların eğitim masraflarına yardım gibi konu başlıkları krediyi kullanmada birinci etkenler arasında yer alırken, faizlerin düşük olmasını yatırım aracı olarak gören emeklilerde azınlıklar arasında yerini koruduğu Kredisende.com’a gelen duyumlar arasında.

Bankalardan bilgi almak için dakikalarca süren müşteri temsilcisi ile telefon görüşmelerine takılmaktan sıkılan guruba en iyi tavsiye olarak, bankaların mobil uygulamaları üzerinden başvuru yapmaları veya en yakın banka şubesine giderek müşteri temsilcilerinden sıra aldıktan sonra görüşmeleri olacaktır.

Eğer banka müşterisi değilseniz yine bankanın yoğun olmadığı saatlerde şubeye uğramanızı aksi takdirde sırada bekleyen tüketicilerden önceliğin banka müşterileri için kullanıldığı notunu eklemek isteriz.

Detaylı bilgiler ilerleyen zamanlarda Emekli Kredilerinde çeşitli bilgi ve haberlerle yine yazılar paylaşacağız.

YORUM YAZ