60000 peso kaç dolar

60000 peso 2.706,84 Abd Doları karşılığını bulmaktadır. Meksika’nın para birimi olan Peso; son günlerde yaşanan düşüşle beraber 1 Meksika Pesosu 0,045 Amerikan Dolarına karşılık gelmektedir. 60000 peso kaç dolar sorusunun net cevabını verdikten sonra bu soruyu kimler için sorulduğunu detaylandıralım

Türk Televizyonları’nın sevilen yarışması Survivor 2020 yılında koronavirüs sebebi ile insanların evlerinde olmasından ötürü büyük ilgi ile izlendi. Survivor yarışmasının son ödül oyununda kazanan takım spor arabayla alışverişe 60000 Peso ile gidecek. Dolar Analizi konusunda yazdığımız yazımızı da inceleyerek doların analizini yapabilirsiniz.
Peki ya 60000 Peso kaç dolar eder sorusunu soran Survivor takipçileri için Kredisende.com editörleri sizler için araştırdı:

SURVİVOR 2020 HEYECAN DİNMİYOR

Her bölümde milyonları ekran başına kitleyen Survivor 2020 yarışması Acun Ilıcalı önderliğinde faaliyetlerine devam ediyor. Son olarak ödül oyununda kazanan takıma 60 bin Peso verileceği ilan edilirken spor lüks bir araçla alışveriş yapılacağı duyuruldu.

 

60 bin Peso kaç TL

Meksika Pesosu olan para biriminin dolar karşılığı 2.706,84 olurken bu rakamın Türk Lirası karşılığı ise 18.349,78 TL’dir. 2706,84 Dolar karşılığı 18.349,78 TL olmaktadır. Bir alışveriş için 18 bin küsür harcama yapılması yarışmanın popüleritesi sayesinde kazanılan paranın derecesini gözler önüne sermektedir.

 

PESO NERENİN PARASI? PESO HANGİ ÜLKENİN PARASI?

Peso (İsp: ağırlık), aslen İspanya kökenli bir para biriminin adıdır ve bugün birçok eski İspanyol kolonisi ülkenin para birimidir. Dolar işareti $ başlangıçta İspanyol-Meksikan Pesosu için geçerli olmuş ve daha sonra Amerikan doları için de kullanılmıştır. Bugün bu işaret tüm Dolar veya Peso olarak adlandırılan para birimleri için evrensel birim sembolü olarak kullanılır.
İspanya kökenli para birimi olan, Peso ya da Pezo’yu kullanan ülkelere baktığımızda geçmişte İspanyol sömürüsü olan ülkeler karşımıza çıkmaktadır. Peso-Pezo
Peso, uluslararası alanda çok önemli bir para birimi olarak kullanılmıştır. İspanya’da ortaya çıkan para birimi, İspanya’nın eski sömürge ülkelerinde kullanılmaktadır.
Şu anda peso kullanan sekiz ülke bulunmaktadır. Peso kullanan ülkeler; Şili , Arjantin , Kolombiya , Küba , Meksika, Dominik Cumhuriyeti , Uruguay ve Filipinler pezo para birimini kullanan ülkelerdir.
Her ülkenin kendi pezosu vardır; Kolombiya Pezosu, Şili Pezosu… gibi. Peso kullanan geçmişte 14 ülke varken günümüzde sadece 8 ülke kullanmaktadır. Geçmişte Peso kullanan ülkeler arasında; İspanya, Porto Riko, Kosta Rika, Ekvator Ginesi ve El Salvador gibi ülkeler bulunmaktadır.

YORUM YAZ