10 bin TL Tatil kredisi

Kamu Bankalarından alınan kredi kampanyalarından biri olan; 10 bin TL Tatil kredisi veren bankalar hangileri? Ziraat BankasıVakıfbank ve Halkbank tatil kredisi başvurusu nasıl yapılır yapılır, şartları açıklandı mı? soruları gündemi meşgul eden en önemli konular.

Kamu Bankası olan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası son 10 yıldır görülmemiş kredi destek paketlerini son dakika haberi ile vatandaşlara vereceğini duyurdu. Kredi paketi içeriklerinden biride “Tatil Kredisi” oldu. 10 Bin TL’yi düşük faiz oranları ile beraber vatandaşlara kullandırarak turizmi canlandırmayı hedefleyen hükümetin planı tuttu ve vatandaşlar akın akın banka şubelerinde kredi işlemleri yaptırmak için kuyruklar oluşturdu. Yaşanan yoğunluk sadece bankalarda değil, seyahat acentelerinde de gözlemlendi. Yaz aylarına özel tatil paketlerini satın almak isteyen vatandaşlar konuya dair bilgi almaya başladı.
Finansman desteği sağlayacak olan bu kampanya 10 bin TL’ye krediler 6 ay geri ödemesiz gibi kampanyalar sayesinde vatandaşların kullanımına sunuldu. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tatil kredisi nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir? Kamu bankaları tatil kredisi başvurusu ve gelen son dakika açıklamalarını KrediSende.com okuyucuları için araştırdık!

TATİL KREDİSİ VEREN BANKALAR

Devletin işletiminde olan ve diğer bankalara oranla daha düşük kredi kullandırmasıyla cazibesi gün geçtikçe artan kamu bankaları, son olarak yaz aylarına özel “Tatil Kredisi” kullanımını vatandaşlara sundu. Turizm sektörünü desteklemek amacıyla vatandaşların finansman ihtiyacını karşılayabilmek için Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası yeni bir kampanya duyurdu. Buna göre; tatile gitme hayali kuran binlerce kişi Tatil kredisi nedir, nasıl alınır? Soruları cevaplarını arıyor.

BANKALARIN İŞTE O DESTEK PAKETLERİ!

Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet firmalarıyla anlaşmalar yapılarak, asgari 3 bin TL, azami 30 bin TL kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık yüzde 0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

TATİL KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

10 bin TL Tatil kredisi almak için konuyla alakalı detayların kamu bankaları olan Ziraat BankasıHalkbank ve Vakıfbank‘ın resmi siteleri üzerinden yayınlanması bekleniyor. Kamu bankaları, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için “konut kredisi”, “taşıt kredisi”, “sosyal hayatı destek” ve “tatil destek” olmak üzere 4 yeni kredi paketini hayata geçiriyor.
Ziraat BankasıHalkbank ve VakıfBank’tan yapılan ortak açıklamaya göre, kamu bankalarınca normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşların, finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmesi amacıyla 10 bin TL Tatil kredisi ile beraber 4 yeni kredi paketi hayata geçiriliyor.
Tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığıyla maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra turizm sektörünü desteklemek amacıyla kamu bankalarıyla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran müşterilere 10 bin TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacak.
Söz konusu kredinin 1. ve 2. taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek, müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak. Bu kapsamda müşterilerin kullanacağı kredinin faizi aylık yüzde 0,67’ye denk gelecek.

YORUM YAZ